סגור

רגולציה ומשפט מנהלי

ככל שהדרישות הרגולטוריות ברחבי העולם הופכות מסובכות יותר ומאתגרות יותר להתמצאות, מספר הולך וגדל של חברות מבינות את הצורך להבטיח כי מהלך עסקיהם עומד בקנה אחד עם כל הדינים והדרישות החלים במדינות בהן הן פועלות.

הרצוג פוקס נאמן הוא משרד עורכי הדין הראשון שזיהה את הצורך בהקמת צוות ייעודי המופקד על תחום תכנית אכיפה, מניעת שחיתות וצווארון לבן, וזאת על מנת לטפל בסוגיות מגוונות אלו. הצוות מסייע ללקוחות הן מן הפרספקטיבה הישראלית והן מהזווית הבין-לאומית, ומספק את המידע העדכני ביותר בנוגע לסוגיות של ציות תאגידי.

קשת תחומי העבודה של צוות תכנית אכיפה, מניעת שחיתות וצווארון לבן משתרעת על שלושה תחומים הנפרדים ביניהם, אך קשורים זה לזה: פיקוח על ייצוא, סנקציות מסחריות ומאבק בשחיתות ובשוחד. הצוות שואף לספק ללקוחות פתרונות יצירתיים וברי קיימא אשר יאפשרו את פעילות המסחר הבין-לאומית שלהם.

  • בתחום הפיקוח על הייצוא, עורכי הדין של משרדנו מתמחים בייעוץ ללקוחות ישראליים ובין-לאומיים בנוגע לדקויות של כללי הפיקוח החלים על ייצוא בטחוני ישראלי ועל ייצוא לשימושים-דואליים; סיוע ללקוחות במגעים עם משרדי הממשלה הרלבנטיים לשם השגת האישורים וההיתרים הנדרשים; שיתוף פעולה עם משרדי עורכי דין במערכות משפט אחרות על מנת ליצור עבור הלקוחות אסטרטגיות בין-לאומיות ותוכניות מתואמות לבקרת ייצוא; ותמיכה בתוכניות הציות הפנימיות לכללי בקרת היצוא של הלקוחות.
  • בתחום הסנקציות על ייצוא, תכנית אכיפה, מניעת שחיתות וצווארון לבן מייעץ כדרך קבע ללקוחות בנוגע למגבלות המוטלות מכוח הדין הישראלי (ובשיתוף עם משרדי עורכי דין ברחבי העולם, גם מכוח מערכות שיפוט אחרות) בנוגע למסחר עם מדינות, ארגונים, או אנשים פרטיים מסוימים.
  • בתחום המאבק בשחיתות ובשוחד, הצוות האמון על תחום זה במשרדנו משלב ייעוץ בנושאי רגולציה וסיוע בנוגע לעבירות צווארון לבן. ייעוץ זה כולל פיתוח של תוכניות מאבק בשחיתות התפורות לפי צרכי הלקוח עבור חברות ישראליות ורב-לאומיות, העולות בקנה אחד באופן מושלם עם הדרישות והסטנדרטים החלים בנוגע למאבק בשחיתות הן בישראל והן ברחבי העולם. הצוות מספק סיוע משפטי עבור פעולות וחקירות הקשורות בשחיתות בישראל וברחבי העולם. כאות הוקרה למומחיותו של משרד הרצוג פוקס נאמן בתחום זה, משרדנו נבחר לאחרונה לשמש כנציג הישראלי היחיד עבור מיזם משותף בהשתתפות יותר מ-120 מדינות בו חברים משרדי עורכי דין המייעצים לקונסורציום של חברות רב-לאומיות מובילות בנוגע להיבטים משפטיים ומעשיים בתחום המאבק בשחיתות.

יוסי אשכנזי

שותף

ליטיגציה, ליטיגציה מסחרית, ליטיגצית חברות וניירות ערך, ניהול משברים, צווארון לבן, תביעות ייצוגיות

נשמח לעמוד לרשותכם. אנא מלאו את הטופס הבא