סגור

מלכ"רים ועמותות

משרדנו הוא אחד המשרדים הגדולים היחידים בישראל עם מחלקה ייעודית העוסקת בדיני מלכ"רים עבור ארגונים הפועלים ללא כוונת רווח, עמותות, חברות לתועלת הציבור, ארגונים לא ממשלתיים (NGOs) והקדשות.

מחלקת מלכ"רים במשרד הרצוג פוקס נאמן, מייעצת לכל סוגי המלכ"רים הפועלים ללא כוונת רווח, עמותות, חברות לתועלת הציבור, קרנות, ארגונים לא ממשלתיים (NGOs) והקדשות ואף מייצגת יזמים ומייסדים של ארגונים אלה בישראל, לרבות אזרחים זרים וארגונים ללא מטרות רווח זרים המבקשים לפעול בישראל – החל משלב תכנון ההתאגדות ועד לליווי השוטף בהמשך. המחלקה מייעצת לגופים אלה באיגודם ורישומם של המלכ"רים ברשות התאגידים (על אגפיה השונים) וברשות המיסים, וכן עוסקת בתמיכה וליווי משפטי של המלכ"ר בכל קשת פעילותו.

למחלקה ניסיון רב במציאת פתרונות יצירתיים ומעשיים למגוון הנושאים המתעוררים אגב פעילותו של המלכ"ר, לרבות ייעוץ וייצוג שוטף בתחום ההתמחות הייחודי של דיני מלכ"רים, הכוללים טיפול בסוגיות מול רשם העמותות ורשם ההקדשות, סיוע בדיווחים לרשמים, ייעוץ בקשר עם הליכי ביקורת עומק, ייעוץ למוסדות המלכ"ר השונים (אסיפה כללית, ועד מנהל, ועדת ביקורת, מבקר פנים וכד') ולנושאי המשרה בו.

המחלקה מלווה את פעילותו השוטפת של המלכ"ר בממשקי העבודה השונים, לרבות למול נותני שירותים, ספקים, גורמים ממשלתיים ומיזמים משותפים, וכן בקשר עם פעילותו העסקית של המלכ"ר (בין אם מבוצעת במסגרת המלכ"ר עצמו או בין אם באמצעות תאגיד הנמצא בשליטתו) ופעילותו השוטפת, לרבות ייעוץ בסוגיות קניין רוחני, מקרקעין, הגנת הפרטיות, חופש המידע ועוד.

חברי המחלקה הינם בעלי מומחיות בכל הקשור לסוגיות המיוחדות של מיסוי מלכ"רים, לרבות ייצוג המלכ"ר בפני המחלקות השונות ברשות המיסים (הכרה כמוסד ציבורי לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, טיפול בקבלת פטור מארנונה, הכרה כמלכ"ר לפי חוק מע"מ, מס שכר, פטור ממס שבח וכד').

המחלקה מייעצת באופן שוטף הן למלכ"רים והן לתורמים (פרטיים ו/או קרנות), בארץ ובחו"ל, בקשר עם הסכמי תרומה מורכבים ומשמעותיים (בכסף ובשווה כסף), וכן בהליכי גיוס הון אחרים. כמו כן, לחברי המחלקה ניסיון ייחודי ומשמעותי בקשר עם הקמתן של אגודות ידידים של מלכ"רים ישראלים ברחבי העולם, וממשקי העבודה השוטפים בין הגופים השונים.

המחלקה מתמחה בדיני מכרזים ומלווה את לקוחותיה המלכ"רים בכל הליכי המרכז או הליכים תחרותיים דומים הנדרשים - החל משלב עריכת מסמכי המכרז, ההתקשרויות המסחריות, ליווי ועדת המכרזים ועד לבחירת ההצעה הזוכה. כמו כן, למחלקה תחומי התמחות ייחודיים לה הרלוונטיים לדיני המלכ"רים ולהשכלה הגבוהה, ובין לקוחותיה נמנים הארגונים הגדולים בתחום ההשכלה הגבוהה, המוזיאונים, היהלומים וחסידויות שונות.

המחלקה מעדכנת באופן שוטף את לקוחותיה בהתפתחויות משפטיות הרלוונטיות לתחומי פעילותם, מארגנת כנסים בנושאים מקצועיים מגוונים, וחבריה מוזמנים דרך קבע להרצות בכנסים מקצועיים בארץ ובחו"ל.

בראש מחלקת המלכ"רים עומד עו"ד אשר דובב, שותף במחלקה המסחרית בעל ותק של מעל 20 שנים בתחום.  אשר פרסם מאמרים רבים בנושא מלכ"רים ובין היתר, כתב את הפרק הישראלי בכל המהדורות בספר Charity Law Jurisdictional Comparisons (מהדורה אחרונה פורסמה בשנת 2020), והוא מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום המלכ"רים והעמותות.


מלכ"רים ועמותות חדשות ועדכוני המחלקה

אשר דובב

שותף

חדלות פירעון, משפט מסחרי

בני וינסטון

שותף

בוררויות בין-לאומיות, בוררויות ויישוב סכסוכים, ליטיגציה, ליטיגציה מסחרית

עמית אדלמן

שותף

דיני תאגידים, מיזוגים ורכישות, משפט מסחרי

ליאור חן

עורך דין

משפט מסחרי

ליאור לדרמן

עורך דין

דיני תאגידים, הפרטות ושינוי מבני, מיזוגים ורכישות, משפט מסחרי

+ ראה עוד
+ See More

נשמח לעמוד לרשותכם. אנא מלאו את הטופס הבא