יהושע שוחט גורטלר

יועץ

יהושע שוחט גורטלר שייך צוות המשחקים באינטרנט של המשרד, ועוסק בעיקר בהיבטי רישוי, רגולציה וליטיגציה. כמו כן, יהושע עוסק בנושאים הנוגעים לרגולציה ורישוי של תחום המסחר האלקטרוני בנגזרות (פורקס, אופציות בינאריות וכיו"ב). בנוסף, לאחר שירות ארוך ומגוון בפרקליטות הצבאית, יהושע מייעץ ללקוחות המשרד בעניינים משפטיים בעלי אופי ביטחוני או צבאי, ומייצג לקוחות בהליכים וסכסוכים משפטיים הנוגעים למשפט הבינלאומי

פרטי קשר

טלפון: 03 692 2076 פקס: 03 696 6464 gurtlery@herzoglaw.co.il V-card
  • מפקדת הפרקליט הצבאי הראשי, עוזר משפטי לפרקליט הצבאי הראשי, אלוף אביחי מנדלבליט, 2007 - 2009. במסגרת זו, עסק יהושע בכל התחומים המשפטיים בהם עוסק הפצ"ר, לרבות – משפט פלילי, משפט מנהלי וחוקתי, משפט אזרחי ומשפט בין-לאומי. בין היתר, הוא סייע בגיבוש מדיניותה ועמדתה של הפרקליטות הצבאית בשאלות משפטיות שונות; עסק בכתיבתם של מסמכים משפטיים וחוות דעת עבור הגורמים הבכירים ביותר במערכת הביטחון ובמערכת המשפטית; ריכז את הטיפול בעתירות לבג"ץ שנגעו לפרקליטות הצבאית; ריכז מטעם הפצ"ר עבודות מטה בסוגיות משפטיות; ייצג את הפרקליטות הצבאית ואת צה"ל בפני פורומים ישראלים ובין-לאומיים; ועבד רבות עם חטיבת דובר צה"ל ועם אמצעי התקשורת בעניינים שונים הנוגעים לייצוגו של צה"ל בתקשורת.

  • מפקדת הפרקליט הצבאי הראשי, מחלקת הדין הבין-לאומי, 2003 – 2007. במסגרת תפקידיו השונים במחלקה היה יהושע אמון על הייעוץ המשפטי בתחום דיני הלחימה והמשפט המבצעי; על הליווי המשפטי של המגעים הבין-לאומיים בין ישראל למדינות השכנות ושל הקשרים בין צה"ל לאו"ם ולארגונים וכוחות בין-לאומיים אחרים; על הליווי המשפטי לתחום קשרי החוץ של צה"ל ולשיתוף הפעולה הביטחוני הבין-לאומי; על תחום המשפט הדיפלומטי והקונסולארי; ועל הייעוץ המשפטי בתחום דיני הים והאוויר. כחלק מתפקידו, ליווה יהושע תהליכי משא ומתן בין-לאומי בדרגים בכירים, והיה שותף לייצוגם של מדינת ישראל וצה"ל במסגרות בין-לאומיות שונות. כמו כן, כתב מסמכים משפטיים וחוות דעת עבור גורמים בכירים בממשלת ישראל ובמערכת הביטחון; טיפל בעתירות לבג"ץ הנוגעות לפעילותו המבצעית של צה"ל (בייחוד בתחום הלחימה בטרור); השתתף בפורומים משפטיים בין-לאומיים; והרצה במסגרות שונות בצבא ומחוצה לו.
  • התביעה הצבאית באזור יהודה והשומרון, תובע צבאי, 2002 - 2003.
  • הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית, עוזר מחקר לדיקן הפקולטה, פרופ' ישראל גלעד, 2000 - 2001.

  • ישראל, 2004
  • האוניברסיטה העברית בירושלים, בוגר במשפטים, בהצטיינות, שנת 2002
  • אוניברסיטת תל אביב, מוסמך במשפטים, שנת 2008
  • דורג בתחום גיימינג והימורים (Chambers Global 2021)
  • דורג בתחום גיימינג והימורים (Chambers Global 2020)