הרצוג פוקס ונעמן, קישור לדף הבית

רועי שיינדורף

רועי שיינדורף

שותף

ד"ר רועי שיינדורף עומד בראש המחלקה לבוררויות בין-לאומיות במשרד, ובנוסף מטפל בעניינים בין-לאומיים רגישים עבור לקוחות מדינתיים ומסחריים. ביולי 2024 התמנה ד"ר שיינדורף כחבר בבית הדין הבין-לאומי לבוררויות של לשכת המסחר העולמית (ICC) – אחד ממוסדות הבוררות המובילים בעולם. כמו כן, לאחרונה, ד"ר שיינדורף נבחר על ידי מדינת ישראל לסייע לה בהתמודדות עם הבקשה שהגיש התובע בבית הדין הפלילי בין-לאומי להוצאת צווי מעצר כנגד ראש הממשלה ושר הביטחון.

ד"ר שיינדורף מטפל גם בהליכים בבתי משפט בישראל. הוא מתמחה בטיפול בהליכים חוצי-גבולות, ובנושאים כגון אכיפת פסקי חוץ ופסקי בוררות, הליכים בתמיכה בהליכים משפטיים המתנהלים בחו"ל, הליכים מקבילים במדינות שונות, חסינות מדינות וארגונים בין-לאומיים, עניינים המושפעים מאמנות בין-לאומיות ועוד.

בנוסף לעיסוקו בתחום ההתדיינות (ליטיגציה), ד״ר שיינדורף מלווה לקוחות בטיפול במשברים מורכבים, במיוחד כאלה המערבים גורמי ממשל או גורמי אכיפת חוק בארץ ובחו"ל.

בטרם הצטרף לפירמה, שימש ד"ר שיינדורף במשך כתשע שנים כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה ועסק בהיבטים המשפטיים של העניינים המורכבים והרגישים ביותר של מדינת ישראל. בין היתר, הוא עסק בהסכם הגבול הימי עם לבנון, הסכמי אברהם, הניסיונות להביא את ישראל בפני בית הדין הפלילי הבין- לאומי וערכאות בינלאומיות אחרות, הסכמי סחר והסכמי הגנה על השקעות, הסדרה בין-לאומית של תחום הסייבר, היבטים משפטיים של ענייני ביטחון לאומי ועוד.

במסגרת תפקידו, ד"ר שיינדורף טיפל בהליכים המשפטיים הבין-לאומיים בהם הייתה מעורבת מדינת ישראל בבתי דין בין-לאומיים, הוביל את הייצוג של המדינה או מי שפעלו מטעמה בהליכים שהתנהלו במדינות שונות, וכן טיפל מטעם המדינה בהליכי בוררות בין-לאומיים רגישים הנוגעים לעניינים כלכליים-מסחריים. ד״ר שיינדורף היה אחראי גם על גיבוש עמדותיה המשפטיות של ישראל בהליכים משפטיים בבתי משפט בישראל בנושאים מגוונים, החל מחסינות המדינה ועד לאכיפת פסקי חוץ ופסקי בוררות.

בפברואר 2022 נבחר על ידי ועדה ציבורית בראשות נשיא בית המשפט העליון בישראל לשעבר, אשר גרוניס, כאחד משלושה מועמדים מומלצים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

קודם לשירותו הציבורי, ד"ר שיינדורף עבד במשרד עורכי דין מוביל בניו יורק (Debevoise & Plimpton LLP), שם ייצג מדינות ותאגידים רב-לאומיים בבוררויות בין-לאומיות מורכבות, ובחקירות פליליות ורגולטוריות שונות.

ד"ר שיינדורף הרצה באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת רייכמן ופרסם מאמרים בכתבי עת מקצועיים מובילים. הוא מרצה מבוקש בתחומי עיסוקו, ומוזמן באופן תדיר לנאום בכנסים בין-לאומיים בנושאים שונים.

פרטי קשר

טלפון: 03-6925581 פקס: 03-6966464 schondorfr@herzoglaw.co.il V-card
חפשו לפי +