הרצוג פוקס ונעמן, קישור לדף הבית

WIPO PROOF | עדכון לקוחות קניין רוחני

מרכז מדיה

WIPO PROOF | עדכון לקוחות קניין רוחני

21 יוני 2020

עמים רבות נתקלים יוצרים, מעצבים, מפתחים וממציאים בצורך להוכיח שיצירתם קדמה לזו של אחרים: האם שמלה שעיצב מעצב מקומי קדמה לדגם שנמכר ברשת קמעונאית מוכרת? איזו חברה פיתחה ראשונה תרופה שהוגשו לגביה בקשות מקבילות לרישום פטנט? האם חייבת סופרת לשלוח את טיוטת ספרה האחרון לעורכי דינה בדואר רשום טרם ההגשה למו"ל על-מנת להגן עליו מפני העתקה?

אירגון הקניין הרוחני העולמי, WIPO, השיק לאחרונה את השירות WIPO PROOF שנועד להתמודד עם בעיות מסוג זה. המדובר באספקת ראיה מאובטחת לקיומו של קובץ דיגיטלי מסוים בזמן מסוים (time stamped). אין מדובר בשמירת הקובץ עצמו בשרתי WIPO, כך שעדיין מובטחת למפתחים או ליוצרים סודיות מלאה על היצירה, העיצוב, הפיתוח או ההמצאה, אלא ביצירת token דיגיטלי המזהה את הקובץ לשמירה באופן ייחודי, עם חותמת הזמן האמורה. משמעות הדבר היא, שנוצרת הוכחה מטעם גורם בינלאומי רשמי ובלתי תלוי לקיומה של ההמצאה, היצירה, הסקיצה, העיצוב וכו' ברגע נתון. עלות השירות היא 20 פרנק שוויצרי (כ-70 ₪) לכל token, עם אפשרות לרכישת חבילות מוזלות. תוקפו של כל token הוא לחמש שנים, עם אופציה להארכה בתשלום.

למרות שמדובר בשירות חדש שיעילותו טרם נבחנה בערכאות משפטיות, לתיעוד מסוג זה יכולה להיות חשיבות ראייתית משמעותית בשורה ארוכה של תחומים: לדוגמא, בדיקות נאותות בעסקאות, תיעוד המצאות וסודות מסחריים בחברות שטרם הגיעו לשלב הפטנט, תיעוד שלבי פיתוח בפיתוחים ארוכי טווח, כגון מכשור רפואי ותרופות, תיעוד סקיצות ושרטוטים של בגדים ותכשיטים כחלק מהגנה על עיצובים (רשומים ושאינם רשומים), ועוד.

צוות הקניין הרוחני ישמח לייעץ ולסייע בהטמעת WIPO PROOF בפעילות השוטפת של לקוחותינו.

אנו עומדים לרשותכם בכל עת. 
בברכת בריאות שלמה לכולם.

הרצוג פוקס נאמן

חפשו לפי +