הרצוג פוקס ונעמן, קישור לדף הבית

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע הוציא צו ארעי על שביתת עובדי נמל אשדוד

מרכז מדיה

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע הוציא צו ארעי על שביתת עובדי נמל אשדוד

12 יוני 2018

נציגות העובדים בחברת נמל אשדוד הכריזה על סכסוך עבודה, במסגרתה הודיעה כי בכוונתם לקיים שביתה מלאה בנמל, וזאת כמחאה על קידום תוכנית על ידי משרד האוצר להקמת שכונת מגורים בצמוד לשטח הנמל, תוכנית אשר לטענת העובדים תפגע בביטחונם התעסקותי.

בתגובה להודעה כאמור, הגישה החברה בקשה בהולה לבית הדין, למתן צו מניעה כנגד הכוונה לקיים שביתה. בבקשה טענה החברה כי, התכנית להקמת שכונת מגורים הינה החלטה שלטונית ושביתה כנגדה תהווה שביתה פוליטית וככזו הינה בלתי חוקית. כמו כן ציינה החברה כי ההחלטה על הקמת שכונת המגורים עדיין מצריכה אישור נוסף של הממשלה ולכן אינה סופית וההסתדרות כלל לא פנתה לחברה בבקשה לקיים משא ומתן בנושא זה בטרם מיהרה להכריז סכסוך עבודה ומטעמים אלו השביתה אף אינה מידתית ואינה לגיטימית נוכח הנזקים האדירים שהיא עתידה לגרום לציבור הלקוחות, ולמשק המדינה. עוד טענה החברה, כי עיתוי ההכרזה על הכוונה לשביתה לוקה בחוסר תום לב, עת הוא נחזה להיות ניסיון לעקוף את צו המניעה התלוי ועומד כנגד שביתה ביחס להשלכות הרפורמה בנמלים ובעוד הצדדים מנהלים משא ומתן אינטנסיבי בנושא השלכות הרפורמה.

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל את טענות החברה במלואן, והוציא על אתר צו ארעי האוסר על העובדים לשבש את העבודה או לפתוח בשביתה על רקע סיבה זו, וזאת טרם דיון בבקשה לגופה.

את נמל אשדוד מייצגת מחלקת דיני העבודה של הרצוג פוקס נאמן.

חפשו לפי +